Forum Towarzystwa Genalogiczno Heraldycznego w Poznaniu
150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - Wersja do druku

+- Forum Towarzystwa Genalogiczno Heraldycznego w Poznaniu (http://gen-her.pl/forum)
+-- Dział: Genealogia i Heraldyka (/F-Genealogia-i-Heraldyka)
+--- Dział: Forum ogólne (/F-Forum-og%C3%B3lne)
+--- Wątek: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego (/T-150-rocznica-wybuchu-powstania-styczniowego)

Strony: 1 2


150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - Maciek Krajkowski - 15-01-2013 19:57

19 stycznia br. z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego odbędzie się konferencja naukowa organizowana przez Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu i Wydawnictwo ZYSK i Sp. zatytułowana „Powstali 1863” poświęcona problematyce powstania styczniowego. Odbędzie się ona o godz. 9.30 w sali czerwonej Pałacu Działyńskich na Starym Rynku.
Program konferencji:

godz. 9.3o

Otwarcie konferencji – prof. Stanisław Mikołajczak

Mgr Barbara Patrozzoli-Skowrońska: Przed tą styczniową nocą

Prof. Jerzy Robert Nowak: Powstanie styczniowe na tle innych powstań

Prof. Jacek Wiesiołowski: Wielkopolscy powstańcy styczniowi oskarżeni o zdradę stanu

Dr Tadeusz Zysk: Powstanie styczniowe jako próba modernizacji Polski

godz. 11.3o – Przerwa na kawę

godz. 12.oo

Prof. Wojciech Suchocki: Powstanie styczniowe w polskim malarstwie

Prof. Wiesław Ratajczak: Powstanie styczniowe w literaturze polskiej

Prof. Grzegorz Kucharczyk: W cieniu powstania. Recepcja styczniowej insurekcji – od Piłsudskiego do PRL-u

Prof. Andrzej Nowak: Spór o Powstanie Styczniowe

Dyskusja

Zamknięcie konferencji – Prof. Stefan Zawadzki


RE: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - malpkowy - 04-02-2014 13:07

Gdyby ktoś chciał poczytać coś o Poznaniu tu można poszukać materiałów Plikownia Poznań


RE: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - janaderko - 11-06-2015 8:27

Ja czytałem wiele o tym mieście i tamtych czasach, strasznych czasach...


RE: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - janekfarteo - 16-07-2015 20:11

świetny program był na tej rocznicy byłem i jestem zadowolony


RE: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - nelaus - 17-07-2015 14:28

Czy co roku są organizowane tego typu wystawy, czy tylko skupiono się na okrągłej 150-tej rocznicy? Dwa lata temu nie udało mi się niestety być :/


RE: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - mariagertino - 17-07-2015 17:31

Te rocznice są świetnie organizowane staram się być co roku i zawsze jestem zadowolona


RE: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - anielamoleto - 23-07-2015 15:36

Może nie tyle skupiamy się na 150tej rocznicy nelaus ale ogólnie warto o takich rzeczach często rozmawiać i przychodzić na takie wystawy zwłaszcza z dziećmi, które nie orientują się co się w tamtych czasach działo...


RE: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - sylwiadareko - 16-08-2015 18:19

Każda rocznica okrągła czy nie zawsze należy ją świętować jak najpoważniej. Czas powstań były tragiczne i oby nigdy nie powróciły..


RE: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - Patrycja01 - 24-05-2016 12:22

Byłam i na następnych też będę, choć co roku świętuje to po swojemu, oddając hołd poległym. O historii zawsze trzeba pamiętać i głośno mówić, aby kolejne pokolenia były świadome, że kiedyś znów może powrócić i zatoczyć koło.


RE: 150 rocznica wybuchu powstania styczniowego - laika - 29-11-2016 15:32

Świetnie. MAcie zdjęcia jakieś ?