Spotkanie w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu
Spotkanie w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu

 

Zapraszamy na spotkanie w czwartek 7 października o godz. 17:00 do Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu na Ostrowie Tumskim przy ul. Księdza Ignacego Posadzego 2, podczas którego Joanna Lubierska - Lewandowska wygłosi wykład pt. ,,Akta Heroldii Królestwa Polskiego w zasobie Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu", a ks. dr Jan Musielak zaprezentuje niektóre obiekty ze zbiorów tegoż archiwum. Na zdjęciu herb Pomian z dokumentów wywodowych rodziny Chelińskich

3 września ( piątek ) godz. 17:00 Spotkanie Towarzystwa w Sali Sesyjnej PTPN przy ul. Seweryna Mielżynskiego 27/29
3 września ( piątek ) godz. 17:00 Spotkanie Towarzystwa w Sali Sesyjnej PTPN przy ul. Seweryna Mielżynskiego 27/29

 

W imieniu Towarzystwa Genealogiczno - Heraldycznego serdecznie zapraszam na wykład dr. hab. Andrzeja Sikorskiego, członka Towarzystwa i sekretarza generalnego Polskiego Towarzystwa Heraldycznego, pt. " Od napadu na klasztor do podskarbiostwa. Kariera rodziny Wesslów w XV-XVIII w.", który odbędzie się w piątek 3 września o godz. 17:00 w Sali Sesyjnej Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ul. Seweryna Mielżyńskiego 27/29.

Łączę pozdrowienia

Leszek Krajkowski

Na portrecie Teodor Wessel herbu Rogala, wojewoda łęczycki 1759-1761, podskarbi wielki koronny w latach 1761-1775, prezes Komisji Skarbowej Koronnej.

Nowy numer rocznika "Gens" za rok 2020 jest już dostępny. Zapraszamy do lektury !
Nowy numer rocznika

 

Ukazał się kolejny numer naszego rocznika "Gens" za rok 2020. Można go nabyć w ramach składek członkowskich Towarzystwa, a także poza nimi. Jego spis treści znajduje się na naszej stronie w odpowiedniej zakładce.

Majątek Rogalin pomnikiem historii

 

Z przyjemnością informujemy, że rozporządzeniem Prezydenta RP z dnia 29.09.2020 Majątek Rogalin został uznany, łącznie z rogalińskim zespołem pałacowo - parkowym, za pomnik historii. Nasze Towarzystwo uczestniczyło w staraniach o podjęcie tej decyzji. Zapraszamy na stronę: majatekrogalin.pl

 

2 października godz. 17:00 Sala Sesyjna PTPN - "Julian Ochorowicz ( 1850-1917 ) - krąg rodzinny i towarzyski"
2 października godz. 17:00 Sala Sesyjna PTPN -

 

Towarzystwo wznawia przerwane w marcu br. comiesięczne wykłady. W piątek 2 października o godz. 17:00 w Sali Sesyjnej Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Poznaniu przy ul. Seweryna Mielżyńskiego 27/29 odbędzie się wykład Igora Strojeckiego na temat postaci Juliana Ochorowicza (1850 - 1917), sławnego wynalazcy, zwanego polskim Teslą, filozofa, psychologa, pioniera parapsychologii i teoretyka hipnozy. Byl on pierwowzorem postaci Ochockiego w "Lalce" Bolesława Prusa. Autor przedstawi go na tle jego powiązań rodzinnych i towarzyskich. Spotkanie odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym ( obowiązują maseczki lub przyłbice ). Podczas spotkania będzie możliwość nabycia naszego rocznika "GENS".


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb