5 października godz. 17:00 ( piątek ) "Profesor Włodzimierz Dworzaczek 1905-1988" - wykład Leszka Krajkowskiego. Zapraszamy !

 

Zapraszamy na wykład Leszka Krajkowskiego pt. "Profesor Włodzimierz Dworzaczek 1905-1988. Rodowód. Życie. Dzieło, Pamięć" w 30.rocznicę śmierci wielkiego genealoga i historyka kultury polskiej, który odbędzie się 5 października ( piątek ) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej im. prof. Kazimierza Kaczmarczyka Archiwum Państwowego w Poznaniu, przy ul. por. Janiny Lewandowskiej (dawniej: 23 Lutego) 41/43).

7 września ( piątek ) godz. 17:00 Tomasz Zakrzewski " Genealogia rodziny Jarochowskich h. Przerowa ".

 

Witamy Państwa po wakacyjnej przerwie. W piątek 7 września o godz.17:00 wracamy do wykładów otwartych, na które wszystkich zapraszamy. Tym razem Tomasz Zakrzewski przedstawi prelekcję "Genealogia rodziny Jarochowskich h. Przerowa", która dotyczyć będzie m.in. Kazimierza Jarochowskiego (1828-1888), znanego historyka i współzałożyciela Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Wykład odbędzie się w naszej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej w Pałacu Górków.

11 maja ( piątek ) godz. 17:00 Marcin Ladek "Moja rodzinna genealogia i jej wojskowe historie"

 

W piątek 11 maja o godz. 17:00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej w Pałacu Górków spotykamy się kolejny raz na naszym comiesięcznym wykładzie. Tym razem prelekcję " Moja rodzinna genealogia i jej wojskowe historie" przedstawi Marcin Ladek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

6 kwietnia godz. 17:00 (piątek) "Wnętrza siedzib ziemiańskich w Wielkopolsce do 1939 r."

 

Życzymy Państwu radosnych Świąt Wielkanocnych i zapraszamy na wykład pt. "Wnętrza siedzib ziemiańskich w Wielkopolsce do 1939r.", który wygłosi dr Kamila Kłudkiewicz z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wykład odbędzie się w piątek 6 kwietnia o godz. 17:00, tradycyjnie w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej w Pałacu Górków. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Towarzystwa.

2 marca godz. 17:00 (piątek) Łukasz Garczewski "Bardziej irlandzcy niż Irlandczycy: szkic dziejów rodu FitzGeraldów". Barbara Karlik - koncert na wczesnej harfie celtyckiej.

 

W dniu 2 marca o godz. 17:00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej odbędzie się nasze kolejne, comiesięczne spotkanie. Tym razem wykład pt. "Bardziej irlandzcy niż Irlandczycy: szkic dziejów rodu FitzGeraldów" przedstawi Łukasz Garczewski. Prelekcji będzie towarzyszyć koncert na wczesnej harfie celtyckiej w wykonaniu Barbary Karlik. Spotkanie jest kontynuacją naszego udziału w obchodach Dni św. Patryka, w których uczestniczymy od 2014 roku. Zapraszamy wszystkich !


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb