4 października ( piątek ) godz. 17:00 "Eleonora z Rościszewskich Czarnowska (1866-1950) i jej droga do niepodległej Polski"

 

W najbliższy piątek 4 października o godz.17:00 spotykamy się ponownie w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 ( Pałac Górków ). Mirosława Sikorska przedstawi temat: "Eleonora z Rościszewskich Czarnowska (1866-1950) i jej droga do niepodległej Polski". Podczas spotkania będzie można nabyć wydany  przez wydawnictwo Pomost poradnik Kamila Kartasińskiego " Odszukaj dziadka w ...", dotyczący możliwości odszukania informacji o Polakach w różnych formacjach wojskowych, polskich i obcych, w latach 1914 - 1945. Zapraszamy wszystkich do udziału i dyskusji po wykładzie.

6 września ( piątek ) godz. 17:00 " Losy powstańca i sybiraka Łukasza Przybylskiego ".

 

Po wakacyjnej przerwie odbędzie się kolejne spotkanie w Towarzystwie. Zapraszamy na wykład Danuty Wojcięgowskiej "Losy powstańca i sybiraka Łukasza Przybylskiego". Prelekcja odbędzie się w naszej stałej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 w Pałacu Górków w Poznaniu. Danuta Wojcięgowska przedstawi losy niezwykłej postaci: Łukasza Przybylskiego - uczestnika dwóch powstań, listopadowego i styczniowego, zesłańca na Sybir, a także obserwatora powstania wielkopolskiego 1918- 1919 i odradzającej się Polski; zmarłego w roku 1922, w wieku ok. 108 lat. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

7 czerwca ( piątek ) godz. 17:00 Wykład Andrzeja Sikorskiego z Polskiego Towarzystwa Heraldycznego

 

W piątek 7 czerwca o godzinie 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie w Towarzystwie ( sala dydaktyczna Muzeum Archeologicznego przy ul Wodnej 27 ). Tym razem zapraszamy na prelekcję Andrzeja Sikorskiego, sekretarza generalnego Polskiego Towarzystwa Heraldycznego pt. "Rękopiśmienne kolekcje w polskich archiwach i bibliotekach zawierające materiały do dziejów szlachty". Zapraszamy również do naszego grona. Członkostwo naszego Towarzystwa daje możność opublikowania wyników własnych dociekań genealogiczno - heraldycznych w roczniku "Gens" rozsyłanym do polskich bibliotek naukowych. Niektóre jego numery można jeszcze nabyć. Spis treści dotychczas wydanych roczników zamieszczamy w zakładce na naszej stronie.

10 maja ( piątek ) godz. 17:00 "Antoni Serbeński" - film biograficzny

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone Antoniemu Serbeńskiemu, grafikowi, rysownikowi, malarzowi i pedagogowi Kujaw i Wielkopolski. Podczas spotkania zostanie wyświetlony film biograficzny w reżyserii Andrzeja Mosia pt." Antoni Serbeński - wiosna, maj...", a poprzedzi go prelekcja Marka Makieły " Krąg rodzinny Antoniego Serbeńskiego ". Spotkanie odbędzie się w piątek 10 maja o godz. 17 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27.

5 kwietnia ( piątek ) godz. 17:00 Florentyn Trawiński "zbawcą Luwru" ?

 

W piątek 5 kwietnia o godz. 17:00, w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 odbędzie się wykład otwarty Mirosławy Sikorskiej pt. " Florentyn Trawiński - zbawca Luwru: fakty i mit". Prelegentka jest autorką nowo wydanej książki pod tym samym tytułem. Zapraszamy !


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb