ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE !

 

WSZYSTKIM MIŁOŚNIKOM GENEALOGII I HERALDYKI SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNE I ZAPRASZAMY NA NASZE PRZYSZŁOROCZNE SPOTKANIA !

1 grudnia 2017 godz. 17:00 "Maciej Józef Dziembowski, nieznany stolnik bracławski"

 

W piątek 1 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się nasze kolejne spotkanie. Tym razem prelekcję "Maciej Józef Dziembowski, nieznany stolnik bracławski" przedstawi Piotr Dziembowski. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej siedziby w Pałacu Górków przy ulicy Wodnej.

3 listopada 2017 godz. 17:00 Igor Kraszewski "Wieś i wiejskość w heraldyce szlacheckiej"

 

W piątek 3 listopada spotykamy się w naszej siedzibie przy ul. Wodnej na wykładzie otwartym, na który zapraszamy wszystkich chętnych. Tym razem prelekcję pt. "Wieś  i wiejskość w heraldyce szlacheckiej" przedstawi Sekretarz Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Heraldycznego dr Igor Kraszewski.

6 PAŹDZIERNIKA 2017 30 LAT TOWARZYSTWA GENEALOGICZNO - HERALDYCZNEGO !

 

W dniu 6 października w Archiwum Państwowym w Poznaniu odbyła się Sesja Jubileuszowa z okazji 30 - lecia działalności Towarzystwa. Podczas sesji zostały wygłoszone następujące wykłady: dr hab. Pawła Stróżyka "Węzłowe problemy heraldyki miejskiej Poznania w okresie staropolskim", dr hab. Rafała T. Prinke "Tradycje badań genealogicznych w Wielkopolsce" oraz prezesa zarządu Towarzystwa Leszka Krajkowskiego "30 lat działalności TGH". W przerwie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą prof. Włodzimierza Dworzaczka.

 

1 września 2017 godz. 17:00 "Dzieje ormiańskiej rodziny Krzysztofowiczów z Plewisk"

 

W piątek 1 września spotykamy się po wakacyjnej przerwie w naszej stałej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, przy ul. Wodnej. Tym razem wykład pt. "Dzieje ormiańskiej rodziny Krzysztofowiczów z Plewisk" przedstawi Norbert Kulpa. Autor zaprezentuje 150 lat dziejów rodziny o ormiańskich korzeniach, zamieszkałej w Plewiskach koło Poznania. Zapraszamy !


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb