7 grudnia ( piątek ) godz.17:00 Archiwum Państwowe w Poznaniu "Nasi przodkowie - powstańcy wielkopolscy" Zapraszamy !

 

Zapraszamy wszystkich na spotkanie poświęcone powstańcom wielkopolskim, które w ramach naszych wykładów odbędzie się tym razem w siedzibie Archiwum Państwowego w Poznaniu, w najbliższy piątek 7 grudnia o godz. 17:00. Beata Karwalska, kustosz Archiwum, zaprezentuje materiały dotyczące powstańców oraz oprowadzi po wystawie ''Ku Niepodległej. Nasi antenaci na drodze do niepodległości''.

Ś.P. Henryk Koczorowski

 

Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 30 października b. r. zmarł ś.p. Henryk Koczorowski, współzałożyciel naszego Towarzystwa, jego wiceprezes w latach 1987 - 1998, członek zespołu redakcyjnego naszego periodyku, ówcześnie kwartalnika, ''Gens'', autor serii artykułów o herbach w ekslibrisie zamieszczonych w latach 1990 - 1991. Dzięki jego zgodzie jako kierownika Biblioteki Naukowej Muzeum Archeologicznego w Poznaniu mogliśmy umieścić w niej i gromadzić nasze zbiory. Niech odpoczywa w Pokoju.

9 listopada ( piątek) godź.17:00 '' Rekonstrukacja zagród wiejskich-w zakresie posiedzicieli-jako materiał do badań genealogicznych oraz społeczno-gospodarczych'' - wykład otwarty

 

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład otwarty, który odbędzie się w piątek 9 listopada o godzinie 17:00 tradycyjnie w Muzeum Archeologicznym przy ul. Wodnej. Tym razem będziemy gościć Krzysztofa Raniowskiego, autora książki ''Rody ziemi wolsztyńsko-babimojskiej'' (Wolsztyn 2005, wyd.3: 2014), który przedstawi temat: ''Rekonstrukcja zagród wiejskich - w zakresie posiedzicieli - jako materiał do badań genealogicznych oraz społeczno - gospodarczych''. Filiacje poprzez pamięć miejscową, dziedziczenie nazwisk po zagrodzie, różnorodność statusów włościan i dawne relacje własnościowe - to zagadnienia anonsowane przez prelegenta. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w spotkaniu !

5 października godz. 17:00 ( piątek ) "Profesor Włodzimierz Dworzaczek 1905-1988" - wykład Leszka Krajkowskiego. Zapraszamy !

 

Zapraszamy na wykład Leszka Krajkowskiego pt. "Profesor Włodzimierz Dworzaczek 1905-1988. Rodowód. Życie. Dzieło, Pamięć" w 30.rocznicę śmierci wielkiego genealoga i historyka kultury polskiej, który odbędzie się 5 października ( piątek ) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej im. prof. Kazimierza Kaczmarczyka Archiwum Państwowego w Poznaniu, przy ul. por. Janiny Lewandowskiej (dawniej: 23 Lutego) 41/43).

7 września ( piątek ) godz. 17:00 Tomasz Zakrzewski " Genealogia rodziny Jarochowskich h. Przerowa ".

 

Witamy Państwa po wakacyjnej przerwie. W piątek 7 września o godz.17:00 wracamy do wykładów otwartych, na które wszystkich zapraszamy. Tym razem Tomasz Zakrzewski przedstawi prelekcję "Genealogia rodziny Jarochowskich h. Przerowa", która dotyczyć będzie m.in. Kazimierza Jarochowskiego (1828-1888), znanego historyka i współzałożyciela Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Wykład odbędzie się w naszej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej w Pałacu Górków.


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb