Majątek Rogalin pomnikiem historii

 

Z przyjemnością informujemy, że rozporządzeniem Prezydenta RP z dnia 29.09.2020 Majątek Rogalin został uznany, łącznie z rogalińskim zespołem pałacowo - parkowym, za pomnik historii. Nasze Towarzystwo uczestniczyło w staraniach o podjęcie tej decyzji. Zapraszamy na stronę: majatekrogalin.pl

 

2 października godz. 17:00 Sala Sesyjna PTPN - "Julian Ochorowicz ( 1850-1917 ) - krąg rodzinny i towarzyski"
2 października godz. 17:00 Sala Sesyjna PTPN -

 

Towarzystwo wznawia przerwane w marcu br. comiesięczne wykłady. W piątek 2 października o godz. 17:00 w Sali Sesyjnej Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Poznaniu przy ul. Seweryna Mielżyńskiego 27/29 odbędzie się wykład Igora Strojeckiego na temat postaci Juliana Ochorowicza (1850 - 1917), sławnego wynalazcy, zwanego polskim Teslą, filozofa, psychologa, pioniera parapsychologii i teoretyka hipnozy. Byl on pierwowzorem postaci Ochockiego w "Lalce" Bolesława Prusa. Autor przedstawi go na tle jego powiązań rodzinnych i towarzyskich. Spotkanie odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym ( obowiązują maseczki lub przyłbice ). Podczas spotkania będzie możliwość nabycia naszego rocznika "GENS".

Nowy numer rocznika "Gens" już dostępny. Zachęcamy do jego lektury !
Nowy numer rocznika

 

Ukazał się kolejny numer naszego rocznika "Gens" za rok 2019. Jego wydanie zostało dofinansowane przez Banki Spółdzielcze - SGB. Można go nabyć w ramach składek członkowskich Towarzystwa, a także poza nimi. Jego spis treści znajduje się na naszej stronie w odpowiedniej zakładce.

6 marca ( piątek ) godz. 17:00 " Identyfikacja postaci na portrecie" - wykład otwarty

 

W piątek 6 marca o godz. 17:00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej odbędzie się nasz kolejny wykład otwarty. Prelekcję "Identyfikacja postaci na portrecie metodą anazlizy heraldyczno - genealogicznej" wygłosi Andrzej Szymon Waliszewski. Zapraszamy !

7 lutego ( piątek ) godz. 17:00 " Tło historyczne powstania i działalność Zakonu Maltańskiego "

 

Zapraszamy wszystkich na pierwszy tegoroczny wykład otwarty pt. " Tło historyczne powstania i działalność Zakonu Maltańskiego ", który przedstawi Maciej Koszutski, były I wiceprezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich i członek naszego Towarzystwa. Spotkanie odbędzie się, jak zwykle, w pierwszy piątek miesiąca, w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 w Poznaniu.


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb