7 lutego ( piątek ) godz. 17:00 " Tło historyczne powstania i działalność Zakonu Maltańskiego "

 

Zapraszamy wszystkich na pierwszy tegoroczny wykład otwarty pt. " Tło historyczne powstania i działalność Zakonu Maltańskiego ", który przedstawi Maciej Koszutski, były I wiceprezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich i członek naszego Towarzystwa. Spotkanie odbędzie się, jak zwykle, w pierwszy piątek miesiąca, w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 w Poznaniu.

6 grudnia (piątek) godz. 17:00 "Ród Denizotów i ich rola w rozwoju ogrodnictwa w Wielkopolsce"

 

W piątek 6 grudnia zapraszamy na wykład Elżbiety Guzikowskiej - Konopińskiej pt. "Ród Denizotów i ich rola w rozwoju ogrodnictwa w Wielkopolsce". Prelekcja odbędzie się w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27.

8 listopada ( piątek ) godz. 17:00 " Powiązania rodzinne powstańców wielkopolskich Wincentego i Ireneusza Wierzejewskich "

 

W najbliższy piątek spotykamy się ponownie w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej. Tym razem prelekcję "Powiązania rodzinne powstańców wielkopolskich Wincentego Wierzejewskiego ( 1889-1972) i Ireneusza Wierzejewskiego (1881-1930) wygłosi Bronisław Kaszkowiak. Serdecznie zapraszamy ! Uroczysty pochówek sprowadzonych z Anglii prochów Wincentego Wierzejewskiego i jego żony Mary Winifred odbędzie się 18 grudnia na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan.

4 października ( piątek ) godz. 17:00 "Eleonora z Rościszewskich Czarnowska (1866-1950) i jej droga do niepodległej Polski"

 

W najbliższy piątek 4 października o godz.17:00 spotykamy się ponownie w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 ( Pałac Górków ). Mirosława Sikorska przedstawi temat: "Eleonora z Rościszewskich Czarnowska (1866-1950) i jej droga do niepodległej Polski". Podczas spotkania będzie można nabyć wydany  przez wydawnictwo Pomost poradnik Kamila Kartasińskiego " Odszukaj dziadka w ...", dotyczący możliwości odszukania informacji o Polakach w różnych formacjach wojskowych, polskich i obcych, w latach 1914 - 1945. Zapraszamy wszystkich do udziału i dyskusji po wykładzie.

6 września ( piątek ) godz. 17:00 " Losy powstańca i sybiraka Łukasza Przybylskiego ".

 

Po wakacyjnej przerwie odbędzie się kolejne spotkanie w Towarzystwie. Zapraszamy na wykład Danuty Wojcięgowskiej "Losy powstańca i sybiraka Łukasza Przybylskiego". Prelekcja odbędzie się w naszej stałej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 w Pałacu Górków w Poznaniu. Danuta Wojcięgowska przedstawi losy niezwykłej postaci: Łukasza Przybylskiego - uczestnika dwóch powstań, listopadowego i styczniowego, zesłańca na Sybir, a także obserwatora powstania wielkopolskiego 1918- 1919 i odradzającej się Polski; zmarłego w roku 1922, w wieku ok. 108 lat. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych !


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb