4 listopada 2016 godz. 17:00 Wiktor Stułów "Zabytkowe cmentarze okolic Poznania". Zapraszamy !

 

W piątek 4 listopada 2016 o godz. 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie w naszym Towarzystwie. Prelekcję "Zabytkowe cmentarze okolic Poznania" przedstawi Wiktor Stułów. Zapraszamy tradycyjnie do sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27.

 

7 października 2016 ( piątek ) godz. 17:00 Andrzej Sikorski "Polskie rodziny pochodzące z Inflant. Stan badań."

 

W piątek 7 października o godz. 17:00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego spotykamy się po raz kolejny. Tym razem wykład przedstawi Andrzej Sikorski z Polskiego Towarzystwa Heraldycznego w Warszawie. Tematem będą polskie rodziny pochodzące z Inflant.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Pałacu Górków przy ulicy Wodnej 27.

 

2 września 2016 godz. 17:00 " Kim jest ta pani na portrecie ? " Wykład Agnieszki Salamon - Radeckiej. Zapraszamy !

 

Towarzystwo po wakacyjnej przerwie wznawia comiesięczne spotkania i wykłady. W piątek 2 września zapraszamy do Muzeum Archeologicznego przy ulicy Wodnej 27 na wykład Agnieszki Salamon - Radeckiej " Kim jest ta pani na portrecie ? - czyli po co historykom sztuki genealogia. " Prelegentka jest adiunktem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków oraz zachęcamy do przyjścia wszystkie osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w naszych spotkaniach.

 

lipiec i sierpień - przerwa wakacyjna Zapraszamy 2 września 2016
3 czerwca 2016 godz. 17:00 ( piątek ) Spotkanie informacyjno - dyskusyjne

 

W piątek 3 czerwca o godz. 17:00 odbyło się ostatnie przed dwumiesięczną przerwą wakacyjną spotkanie. Tym razem miało charakter informacyjno - dyskusyjny. Przybyły z Radwanic koło Wrocławia członek Towarzystwa Marek Wódkiewicz obchodził 40 - lecie swojej działalności na polu genealogii jako kronikarza rodu Wódkiewiczów. Z tej okazji od członków Towarzystwa otrzymał list gratulacyjny. Podzielił się z nami informacjami o swoich pracach inwentaryzacyjnych na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Prezes Towarzystwa podał informację o dwóch konkursach dla genealogów amatorów organizowanych przez Archiwum Państwowe w Poznaniu. Ich termin upływa 21 czerwca br. , a szczegółowy regulamin znajduje się na stronie tegoż archiwum, poznan.ap.gov.pl. Przewidziana na to spotkanie projekcja filmu dokumentalnego o Antonim Serbeńskim nie odbyła się ze względu na brak możliwości technicznych, w związku z tym odbędzie się podczas innego spotkania.


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb