Pani Profesor Jolanta Dworzaczkowa ( 1923 - 2017 )

 

Z żalem żegnamy zmarłą 13 stycznia b.r. Panią Profesor Jolantę Dworzaczkową, wybitną badaczkę dziejów polskiej Reformacji, zainteresowaną także genealogią. W naszym roczniku " Gens " 2007 - 2008 opublikowała artykuł o historii rodziny Jej męża prof. Włodzimierza Dworzaczka. Swoją obecnością zaszczycała nasze spotkania jubileuszowe i niektóre z interesujących Ją naszych wykładów.

2 grudnia 2016 godz. 17:00 Beata Karwalska " Jak tworzyć archiwum rodzinne " Zapraszamy !

 

W piątek 2 grudnia o godzinie 17:00, tym razem w Archiwum Państwowym w Poznaniu przy ul. 23 Lutego 41/43 ( róg pl. Wielkopolskiego ), odbędzie się ostatnie w tym roku otwarte spotkanie w Towarzystwie. Prelekcję " Z albumów, szuflad i strychów, czyli jak tworzyć archiwum rodzinne " wygłosi Beata Karwalska, kustosz Archiwum Państwowego.

4 listopada 2016 godz. 17:00 Wiktor Stułów "Zabytkowe cmentarze okolic Poznania". Zapraszamy !

 

W piątek 4 listopada 2016 o godz. 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie w naszym Towarzystwie. Prelekcję "Zabytkowe cmentarze okolic Poznania" przedstawi Wiktor Stułów. Zapraszamy tradycyjnie do sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27.

 

7 października 2016 ( piątek ) godz. 17:00 Andrzej Sikorski "Polskie rodziny pochodzące z Inflant. Stan badań."

 

W piątek 7 października o godz. 17:00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego spotykamy się po raz kolejny. Tym razem wykład przedstawi Andrzej Sikorski z Polskiego Towarzystwa Heraldycznego w Warszawie. Tematem będą polskie rodziny pochodzące z Inflant.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Pałacu Górków przy ulicy Wodnej 27.

 

2 września 2016 godz. 17:00 " Kim jest ta pani na portrecie ? " Wykład Agnieszki Salamon - Radeckiej. Zapraszamy !

 

Towarzystwo po wakacyjnej przerwie wznawia comiesięczne spotkania i wykłady. W piątek 2 września zapraszamy do Muzeum Archeologicznego przy ulicy Wodnej 27 na wykład Agnieszki Salamon - Radeckiej " Kim jest ta pani na portrecie ? - czyli po co historykom sztuki genealogia. " Prelegentka jest adiunktem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków oraz zachęcamy do przyjścia wszystkie osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w naszych spotkaniach.

 


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb