3 listopada 2017 godz. 17:00 Igor Kraszewski "Wieś i wiejskość w heraldyce szlacheckiej"

 

W piątek 3 listopada spotykamy się w naszej siedzibie przy ul. Wodnej na wykładzie otwartym, na który zapraszamy wszystkich chętnych. Tym razem prelekcję pt. "Wieś  i wiejskość w heraldyce szlacheckiej" przedstawi Sekretarz Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Heraldycznego dr Igor Kraszewski.

6 PAŹDZIERNIKA 2017 30 LAT TOWARZYSTWA GENEALOGICZNO - HERALDYCZNEGO !

 

W dniu 6 października w Archiwum Państwowym w Poznaniu odbyła się Sesja Jubileuszowa z okazji 30 - lecia działalności Towarzystwa. Podczas sesji zostały wygłoszone następujące wykłady: dr hab. Pawła Stróżyka "Węzłowe problemy heraldyki miejskiej Poznania w okresie staropolskim", dr hab. Rafała T. Prinke "Tradycje badań genealogicznych w Wielkopolsce" oraz prezesa zarządu Towarzystwa Leszka Krajkowskiego "30 lat działalności TGH". W przerwie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą prof. Włodzimierza Dworzaczka.

 

1 września 2017 godz. 17:00 "Dzieje ormiańskiej rodziny Krzysztofowiczów z Plewisk"

 

W piątek 1 września spotykamy się po wakacyjnej przerwie w naszej stałej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, przy ul. Wodnej. Tym razem wykład pt. "Dzieje ormiańskiej rodziny Krzysztofowiczów z Plewisk" przedstawi Norbert Kulpa. Autor zaprezentuje 150 lat dziejów rodziny o ormiańskich korzeniach, zamieszkałej w Plewiskach koło Poznania. Zapraszamy !

2 czerwca 2017 godz. 17:00 ( piątek ) Andrzej Sikorski " Genealogia Piastów - nowe odkrycia i ich ocena". Zapraszamy !

 

W piątek 2 czerwca o godz. 17:00, w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, przy ul. Wodnej 27, spotykamy się ponownie na naszych comiesięcznych wykładach otwartych. Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu. Tym razem prelekcję " Genealogia Piastów - nowe odkrycia i ich ocena " wygłosi Andrzej Sikorski, sekretarz generalny Polskiego Towarzystwa Heraldycznego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych !

5 maja 2017 godz. 17:00 ( piątek ) " Moje cztery genealogiczne historie " - Alina Kucharska. Zapraszamy !

 

W pierwszy piątek maja o godz. 17:00 spotykamy się tradycyjnie w siedzibie Towarzystwa, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej, w Pałacu Górków. Prelekcję "Moje cztery genealogiczne historie" przedstawi Alina Kucharska. Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy !


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb