9 listopada ( piątek) godź.17:00 '' Rekonstrukacja zagród wiejskich-w zakresie posiedzicieli-jako materiał do badań genealogicznych oraz społeczno-gospodarczych'' - wykład otwarty

 

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład otwarty, który odbędzie się w piątek 9 listopada o godzinie 17:00 tradycyjnie w Muzeum Archeologicznym przy ul. Wodnej. Tym razem będziemy gościć Krzysztofa Raniowskiego, autora książki ''Rody ziemi wolsztyńsko-babimojskiej'' (Wolsztyn 2005, wyd.3: 2014), który przedstawi temat: ''Rekonstrukcja zagród wiejskich - w zakresie posiedzicieli - jako materiał do badań genealogicznych oraz społeczno - gospodarczych''. Filiacje poprzez pamięć miejscową, dziedziczenie nazwisk po zagrodzie, różnorodność statusów włościan i dawne relacje własnościowe - to zagadnienia anonsowane przez prelegenta. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w spotkaniu !

5 października godz. 17:00 ( piątek ) "Profesor Włodzimierz Dworzaczek 1905-1988" - wykład Leszka Krajkowskiego. Zapraszamy !

 

Zapraszamy na wykład Leszka Krajkowskiego pt. "Profesor Włodzimierz Dworzaczek 1905-1988. Rodowód. Życie. Dzieło, Pamięć" w 30.rocznicę śmierci wielkiego genealoga i historyka kultury polskiej, który odbędzie się 5 października ( piątek ) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej im. prof. Kazimierza Kaczmarczyka Archiwum Państwowego w Poznaniu, przy ul. por. Janiny Lewandowskiej (dawniej: 23 Lutego) 41/43).

7 września ( piątek ) godz. 17:00 Tomasz Zakrzewski " Genealogia rodziny Jarochowskich h. Przerowa ".

 

Witamy Państwa po wakacyjnej przerwie. W piątek 7 września o godz.17:00 wracamy do wykładów otwartych, na które wszystkich zapraszamy. Tym razem Tomasz Zakrzewski przedstawi prelekcję "Genealogia rodziny Jarochowskich h. Przerowa", która dotyczyć będzie m.in. Kazimierza Jarochowskiego (1828-1888), znanego historyka i współzałożyciela Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Wykład odbędzie się w naszej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej w Pałacu Górków.

11 maja ( piątek ) godz. 17:00 Marcin Ladek "Moja rodzinna genealogia i jej wojskowe historie"

 

W piątek 11 maja o godz. 17:00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej w Pałacu Górków spotykamy się kolejny raz na naszym comiesięcznym wykładzie. Tym razem prelekcję " Moja rodzinna genealogia i jej wojskowe historie" przedstawi Marcin Ladek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

6 kwietnia godz. 17:00 (piątek) "Wnętrza siedzib ziemiańskich w Wielkopolsce do 1939 r."

 

Życzymy Państwu radosnych Świąt Wielkanocnych i zapraszamy na wykład pt. "Wnętrza siedzib ziemiańskich w Wielkopolsce do 1939r.", który wygłosi dr Kamila Kłudkiewicz z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Wykład odbędzie się w piątek 6 kwietnia o godz. 17:00, tradycyjnie w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej w Pałacu Górków. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Towarzystwa.


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb