3 lutego 2017 godz. 17:00 (piątek) Lech Grodzicki "Niepruszewo z lat 1930. w fotografiach Czesława Golędzinowskiego"

 

W najbliższy piątek o godz. 17:00, jak zwykle w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej, Lech Grodzicki zaprezentuje pochodzące z albumu Czesława Golędzinowskiego zdjęcia Niepruszewa z lat 30. XX w. i opowie o ludziach związanych z tą miejscowością. Prawdopodobnie ( jeśli drukarnia dostarczy na czas ) będzie możliwość nabycia nowego numeru "Gensu". Zapraszamy !

2 lutego 2017 godz. 16:00 Gościmy w Polskim Towarzystwie Heraldycznym. Andrzej Gulczyński "Słowo i obraz. O współczesnych herbach województw"

 

Tym razem będziemy gośćmi Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Heraldycznego. W czwartek 2 lutego o godz. 16:00 dr hab. Andrzej Gulczyński, prof. UAM i  prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, wygłosi wykład o współczesnych herbach województw ( w czasie naszego jubileuszu 25 - lecia miał wykład o statusie prawnym nazwiska w ciągu wieków ). Wykład odbędzie się w Collegium Historicum Novum UAM przy ul. Umultowskiej 89 d (Kampus Morasko) w sali 3.132 (II piętro). Dla osób korzystających z komunikacji miejskiej najdogodniejszy będzie dojazd autobusem 98 z pętli Pestki (os. Sobieskiego) lub z przystanku Szymanowskiego do przystanku: UAM Wydział Historyczny. Zapraszamy !

 

Pani Profesor Jolanta Dworzaczkowa ( 1923 - 2017 )

 

Z żalem żegnamy zmarłą 13 stycznia b.r. Panią Profesor Jolantę Dworzaczkową, wybitną badaczkę dziejów polskiej Reformacji, zainteresowaną także genealogią. W naszym roczniku " Gens " 2007 - 2008 opublikowała artykuł o historii rodziny Jej męża prof. Włodzimierza Dworzaczka. Swoją obecnością zaszczycała nasze spotkania jubileuszowe i niektóre z interesujących Ją naszych wykładów.

2 grudnia 2016 godz. 17:00 Beata Karwalska " Jak tworzyć archiwum rodzinne " Zapraszamy !

 

W piątek 2 grudnia o godzinie 17:00, tym razem w Archiwum Państwowym w Poznaniu przy ul. 23 Lutego 41/43 ( róg pl. Wielkopolskiego ), odbędzie się ostatnie w tym roku otwarte spotkanie w Towarzystwie. Prelekcję " Z albumów, szuflad i strychów, czyli jak tworzyć archiwum rodzinne " wygłosi Beata Karwalska, kustosz Archiwum Państwowego.

4 listopada 2016 godz. 17:00 Wiktor Stułów "Zabytkowe cmentarze okolic Poznania". Zapraszamy !

 

W piątek 4 listopada 2016 o godz. 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie w naszym Towarzystwie. Prelekcję "Zabytkowe cmentarze okolic Poznania" przedstawi Wiktor Stułów. Zapraszamy tradycyjnie do sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27.

 


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb