5 grudnia 2014 godz. 17.00 (piątek) "Genealogia rodziny Heliodora Święcickiego" Zapraszamy !

 

Genealogia rodziny Heliodora Święcickiego - pierwszego rektora Uniwersytetu Poznańskiego, będzie tematem wykładu w piątek 5 grudnia o godz. 17.00 w naszej stałej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, ul. Wodna 27. Prelekcję przedstawi Tomasz Zakrzewski. Zapraszamy !

 

7 listopada 2014 "Heraldyka zakonu Św. Jana Jerozolimskiego"

 

W piątek 7 listopada o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego odbedzie się nasz kolejny wykład otwarty i spotkanie. Tym razem zapraszamy na prelekcję dr. Tadeusza Wojciecha Langego o heraldyce zakonu kawalerów maltańskich - cz.I : heraldyka instytucji i miejscowości. Po wykładzie zachęcamy do wymiany poglądów na tematy związane z profilem naszej działalności.

 

Konferencja „Z problematyki archiwów prywatnych i rodzinnych”.

 

3 października b. r. w Instytucie Historii UAM odbyła się konferencja naukowa, pt. "Z problematyki archiwów prywatnych i rodzinnych". Podczas konferencji prezes Towarzystwa Leszek Krajkowski wygłosił wykład "Wykorzystanie źródeł z zasobów prywatnych do badań genealogicznych".

3 października "Rodzina architekta Zygmunta Gorgolewskiego"

 

W piątek 3 października w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, czyli w naszej stałej siedzibie, odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie. Tym razem wykład "Rodzina architekta Zygmunta Gorgolewskiego", projektanta m.in. gmachu opery we Lwowie i znaczących budowli w Poznaniu i Wielkopolsce przedstawiła Katarzyna Gieszczyńska-Nowacka.

 

5 września 2014 Piotr Dziembowski "Polskie akcenty w genealogii Ericha Ludendorffa (1865 - 1937)"

 

Po wakacyjnej przerwie odbyło się nasze comiesieczne spotkanie i wykład  Piotra Dziembowskiego " Polskie akcenty w genealogii Ericha Ludendorffa (1865 - 1937) ", jednego z głównych dowódców w I wojnie światowej, urodzonego w Kruszewni koło Swarzędza. Dziękujemy za obecność i zapraszamy w październiku.


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb