6 listopada 2015 godz. 17.00 Prezentacja nowego numeru czasopisma "Gens". Zapraszamy !

 

W piątek 6 listopada o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, ul. Wodna 27, Pałac Górków, odbędzie się kolejne, comiesięczne spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa. Tym razem zapraszamy na autorską prezentację artykułów nowego numeru rocznika "Gens", po której będzie możliwość nabycia naszego czasopisma.

2 października 2015 godz. 17.00 ( piątek ) Stanisław Czernik - pisarz autentyczny. Zapraszamy !

 

W piątek 2 października 2015 roku o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej, w Pałacu Górków, odbędzie się nasze kolejne spotkanie i wykład otwarty. Tym razem zapraszamy na film o Stanisławie Czerniku, poecie, powieściopisarzu i eseiście, autorze m.in. szkiców o historii chłopów polskich i wydawcy antologii poezji chłopskiej. Po filmie zachęcamy do udziału w dyskusji.

 

4 września 2015 godz. 17.00 Marek Wódkiewicz "Moja, patriotyczno - genealogiczna wyprawa do Lwowa".

 

Po wakacyjnej przerwie ponownie spotkaliśmy się w naszej siedzibie przy ul. Wodnej, gdzie Marek Wódkiewicz opowiedział o swojej wyprawie z Radwanic koło Wrocławia do Lwowa, której celem było uczczenie obrońców Lwowa z lat 1918 - 1920 oraz nawiedzenie grobów i poszukiwanie członków rodu Wódkiewiczów na cmentarzu Łyczakowskim. Panu Markowi dziękujemy za odwiedziny w Poznaniu i prelekcję. Na następne spotkanie zapraszamy 2 października.

 

W lipcu i sierpniu wykłady się nie odbywają. Zapraszamy we wrześniu !
8 maja 2015 godz. 17.00 (piątek) Rafał T. Prinke "Specyfika genealogii rodzin frankistowskich na przykładzie rodziny Czyńskich". Zapraszamy !

 

W piątek 8 maja o godz. 17.00 w naszej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej, odbędzie się wykład Rafała T. Prinke, autora "Poradnika genealoga - amatora", pt. "Specyfika genealogii rodzin frankistowskich na przykladzie rodziny Czyńskich". Do tej rodziny należą m. in. Jan Czyński (1801-1867) - społecznik, publicysta, demokrata, prawnik, intelektualista i działacz polityczny polskiego obozu niepodleglościowego oraz Czesław Norbert Czyński (1858-1932) - okultysta, parapsycholog, pisarz, hipnotyzer, chiromanta. Zapraszamy !

 


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb