1 grudnia ( piątek ) godz. 17:00 " Von Gersdorffowie spod Parska pod Kościanem"
1 grudnia ( piątek ) godz. 17:00

 

W piątek 1 grudnia o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich na prelekcję pt. "Von Gersdorffowie spod Parska pod Kościanem ", którą przedstawi Grzegorz Nowak, autor książki "Baronowie Von Gersdorff. Rodowód i dzieje - od Santoka do Parska". Spotkanie odbędzie się w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 w Pałacu Górków.

Nowy numer rocznika "Gens" za rok 2022 jest już dostępny. Zapraszamy do lektury !
Nowy numer rocznika

 

Ukazał się kolejny numer naszego rocznika "Gens" za rok 2022. Można go nabyć w ramach składek członkowskich Towarzystwa, a także poza nimi.

3 listopada ( piątek ) godz. 17:00 "Zabytkowy Cmentarz Jeżycki w Poznaniu" - wykład otwarty Leszka Krajkowskiego
3 listopada ( piątek ) godz. 17:00

 

W piątek 3 listopada o godz. 17:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prelekcję pt. "Zabytkowy Cmentarz Jeżycki w Poznaniu", którą przedstawi Prezes Towarzystwa Leszek Krajkowski. Spotkanie odbędzie się w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 w Pałacu Górków.

Na zdjęciu nagrobek rodziny Kulczyków autorstwa Igora Mitoraja

Metryki szlachty w powiecie kaliskim
Metryki szlachty w powiecie kaliskim

 

Polecamy najnowszy tom czasopisma "Polonia Maior Orientalis: studia z dziejów Wielkopolski Wschodniej", a w nim m.in. artykuł dr. Piotra Dziembowskiego dotyczący szlachty w parafii Stawiszyn w powiecie kaliskim.

6 października ( piątek ) godz. 17:00 Relacja z konferencji genealogicznej GENEAMI 2023
6 października ( piątek ) godz. 17:00 Relacja z konferencji genealogicznej GENEAMI 2023

 

 Zapraszamy na relację z ogólnopolskiej konferencji genealogicznej "GENEAMI", zorganizowanej w dniach 23-24 września br. w Brzegu przez stowarzyszenie "Opolscy Genealodzy". Przebieg konferencji przedstawią uczestniczący w niej członkowie naszego Towarzystwa: Feliks Berezowski, Paweł Ulężałka i Kazimiera Wałęsiak. Spotkanie odbędzie się w piątek 6 października o godz. 17:00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27.


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb