6 maja 2016 godz. 17.00 ( piątek ) "Potomkowie Mieszka I" Zapraszamy !


W piątek 6 maja o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, Pałac Górków, przy ulicy Wodnej, odbędzie się nasze kolejne spotkanie. Tym razem zapraszamy na wykład wpisujący się w obchody 1050 rocznicy chrztu Polski. Rafał T. Prinke przedstawi potomków Mieszka I, których do dzisiaj jest wielu w Polsce i na świecie. 


Ś. P. Kazimiera Wielicka - Walczak

 

Z żalem i smutkiem żegnamy zmarłą 24 marca 2016 roku naszą wieloletnią członkinię i Panią Sekretarz w latach 1998 - 2012 Ś. P. Kazimierę Wielicką - Walczak, osobę niezwykle sumienną i uczynną, bezinteresownie działającą na rzecz naszej społeczności. Symboliczny znicz pamięci można zapalić na stronie www. nekrologi. net

1 kwietnia 2016 godz. 17.00 ( piątek ) Marek Makieła " Epitafia Fundament - Karśnickich " Zapraszamy !

 

W piątek 1 kwietnia o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego odbędzie się kolejny wykład otwarty w Towarzystwie. Tym razem prelekcję pt. " Epitafia Fundament - Karśnickich z pobernardyńskiego kościoła w Ostrzeszowie wyjątkowym źródłem do badań genealogicznych rodu " wygłosi Marek Makieła.

4 marca 2016 godz. 17.00 ( piątek ) Lech Grodzicki "Ignacy i Edwin Wrześniowscy - powstańcy i emigranci"


W piątek 4 marca o godzinie 17:00 zapraszamy do sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ulicy Wodnej na kolejne spotkanie w Towarzystwie. Prelekcję wygłosi Lech Grodzicki. Autor prezentuje nowe wiadomości pochodzące z archiwów francuskich.

 


5 lutego 2016 godz. 17:00 ( piątek ) Wiktor Stułów " Burchardtowie - ich tajemnice i moje poszukiwania ".


W piątek 5 lutego o godz. 17 odbędzie się drugie w tym roku spotkanie w Towarzystwie. Tym razem prelekcję pt. "Burchardtowie - ich tajemnice i moje poszukiwania " wygłosi Wiktor Stułów. Spotkanie odbędzie się w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, przy ulicy Wodnej 27. Zapraszamy !

 

 


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb