2 września 2016 godz. 17:00 " Kim jest ta pani na portrecie ? " Wykład Agnieszki Salamon - Radeckiej. Zapraszamy !

 

Towarzystwo po wakacyjnej przerwie wznawia comiesięczne spotkania i wykłady. W piątek 2 września zapraszamy do Muzeum Archeologicznego przy ulicy Wodnej 27 na wykład Agnieszki Salamon - Radeckiej " Kim jest ta pani na portrecie ? - czyli po co historykom sztuki genealogia. " Prelegentka jest adiunktem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków oraz zachęcamy do przyjścia wszystkie osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w naszych spotkaniach.

 

lipiec i sierpień - przerwa wakacyjna Zapraszamy 2 września 2016
3 czerwca 2016 godz. 17:00 ( piątek ) Spotkanie informacyjno - dyskusyjne

 

W piątek 3 czerwca o godz. 17:00 odbyło się ostatnie przed dwumiesięczną przerwą wakacyjną spotkanie. Tym razem miało charakter informacyjno - dyskusyjny. Przybyły z Radwanic koło Wrocławia członek Towarzystwa Marek Wódkiewicz obchodził 40 - lecie swojej działalności na polu genealogii jako kronikarza rodu Wódkiewiczów. Z tej okazji od członków Towarzystwa otrzymał list gratulacyjny. Podzielił się z nami informacjami o swoich pracach inwentaryzacyjnych na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Prezes Towarzystwa podał informację o dwóch konkursach dla genealogów amatorów organizowanych przez Archiwum Państwowe w Poznaniu. Ich termin upływa 21 czerwca br. , a szczegółowy regulamin znajduje się na stronie tegoż archiwum, poznan.ap.gov.pl. Przewidziana na to spotkanie projekcja filmu dokumentalnego o Antonim Serbeńskim nie odbyła się ze względu na brak możliwości technicznych, w związku z tym odbędzie się podczas innego spotkania.

6 maja 2016 godz. 17.00 ( piątek ) "Potomkowie Mieszka I"


W piątek 6 maja o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, Pałac Górków, przy ulicy Wodnej, odbędzie się nasze kolejne spotkanie. Tym razem zapraszamy na wykład wpisujący się w obchody 1050 rocznicy chrztu Polski. Rafał T. Prinke przedstawi potomków Mieszka I, których do dzisiaj jest wielu w Polsce i na świecie. 


Ś. P. Kazimiera Wielicka - Walczak

 

Z żalem i smutkiem żegnamy zmarłą 24 marca 2016 roku naszą wieloletnią członkinię i Panią Sekretarz w latach 1998 - 2012 Ś. P. Kazimierę Wielicką - Walczak, osobę niezwykle sumienną i uczynną, bezinteresownie działającą na rzecz naszej społeczności. Symboliczny znicz pamięci można zapalić na stronie www. nekrologi. net


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb