Szczęśliwego Nowego Roku !

 

Miłośnikom genealogii i heraldyki w nowym, 2015 roku, życzymy wszelkiej pomyślności. Członków Towarzystwa i osoby chcące przystąpić do naszego grona zapraszamy na walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze, które odbędzie się w piątek 9 stycznia o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27. 

5 grudnia 2014 "Genealogia rodziny Heliodora Święcickiego"

 

Genealogia rodziny Heliodora Święcickiego - pierwszego rektora Uniwersytetu Poznańskiego, była tematem wykładu w piątek 5 grudnia o godz. 17.00 w naszej stałej siedzibie. Prelekcję przedstawił Tomasz Zakrzewski. 

 

7 listopada 2014 "Heraldyka zakonu Św. Jana Jerozolimskiego"

 

W piątek 7 listopada o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego odbył się nasz kolejny wykład otwarty i spotkanie. Tym razem zaprosiliśmy Państwa na prelekcję dr. Tadeusza Wojciecha Langego o heraldyce zakonu kawalerów maltańskich - cz.I : heraldyka instytucji i miejscowości.

 

Konferencja „Z problematyki archiwów prywatnych i rodzinnych”.

 

3 października b. r. w Instytucie Historii UAM odbyła się konferencja naukowa, pt. "Z problematyki archiwów prywatnych i rodzinnych". Podczas konferencji prezes Towarzystwa Leszek Krajkowski wygłosił wykład "Wykorzystanie źródeł z zasobów prywatnych do badań genealogicznych".

3 października "Rodzina architekta Zygmunta Gorgolewskiego"

 

W piątek 3 października w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, czyli w naszej stałej siedzibie, odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie. Tym razem wykład "Rodzina architekta Zygmunta Gorgolewskiego", projektanta m.in. gmachu opery we Lwowie i znaczących budowli w Poznaniu i Wielkopolsce przedstawiła Katarzyna Gieszczyńska-Nowacka.

 


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb