10 maja ( piątek ) godz. 17:00 "Antoni Serbeński" - film biograficzny

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone Antoniemu Serbeńskiemu, grafikowi, rysownikowi, malarzowi i pedagogowi Kujaw i Wielkopolski. Podczas spotkania zostanie wyświetlony film biograficzny w reżyserii Andrzeja Mosia pt." Antoni Serbeński - wiosna, maj...", a poprzedzi go prelekcja Marka Makieły " Krąg rodzinny Antoniego Serbeńskiego ". Spotkanie odbędzie się w piątek 10 maja o godz. 17 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27.

5 kwietnia ( piątek ) godz. 17:00 Florentyn Trawiński "zbawcą Luwru" ?

 

W piątek 5 kwietnia o godz. 17:00, w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27 odbędzie się wykład otwarty Mirosławy Sikorskiej pt. " Florentyn Trawiński - zbawca Luwru: fakty i mit". Prelegentka jest autorką nowo wydanej książki pod tym samym tytułem. Zapraszamy !

1 marca 2019 godz. 17:00 ( piątek ) "Sprawa Rogera Raczyńskiego" ZAPRASZAMY !

 

W piątek 1 marca o godz.17:00 zapraszamy na wykład prof. UAM dr hab. Michała Mencfela pt. " Fiasko polityki rodzinnej: sprawa Rogera Raczyńskiego i jej konsekwencje majątkowe ", który odbędzie się w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego w Poznaniu przy ul. Wodnej 27.

1 lutego ( piątek ) godz. 17:00 "Brazylijskie symbole narodowe"

 

W ramach naszych wykładów otwartych z genealogii, heraldyki i historii lokalnej zapraszamy na prelekcję Elżbiety Dolińskiej pt. "Brazylijskie symbole narodowe". Wykład odbędzie się 1 lutego o godz. 17:00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27.

Ś.P. Zbigniew Wąsowski

 

Urodzony 8 marca 1944 r. w Wiechetkach Małych, parafii Rozbity Kamień na Podlasiu, zmarł 6 stycznia 2019 r. w Warszawie. Regionalista i genealog, autor pionierskich opracowań genealogicznych ludności ziemi drohickiej woj. podlaskiego. W naszym roczniku "Gens" w 2002 roku opublikował, wespół z Mikołajem Pietraszakiem Dmowskim, artykuł " Podlaskie korzenie Romana Dmowskiego", a w grudniu 2004 roku na forum Towarzystwa wygłosił wykład o monografii parafii Rozbity Kamień.


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb