5 lutego 2016 godz. 17:00 ( piątek ) Wiktor Stułów " Burchardtowie - ich tajemnice i moje poszukiwania ".

 

W piątek 5 lutego o godz. 17 odbędzie się drugie w tym roku spotkanie w Towarzystwie. Tym razem prelekcję pt. "Burchardtowie - ich tajemnice i moje poszukiwania " wygłosi Wiktor Stułów. Spotkanie odbędzie się w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, przy ulicy Wodnej 27. Zapraszamy !

Życzenia świąteczno - noworoczne. Zebranie sprawozdawcze 8 stycznia 2016 godz. 17.00. Zapraszamy

 

Wszystkim miłośnikom genealogii i heraldyki składamy najlepsze życzenia świąteczno - noworoczne i zapraszamy na nasze przyszłoroczne spotkania. W piątek 8 stycznia o godz. 17.00 w naszej siedzibie przy ulicy Wodnej 27 odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze za mijający rok. Zapraszamy na nie członków Towarzystwa i osoby, które chciałyby przyłączyć się do naszego grona.

4 grudnia 2015 godz. 17.00 ( piątek ) Katarzyna Gieszczyńska - Nowacka "Tajemniczy przodek Garczyński" Zapraszamy !

 

4 grudnia o godz. 17.00, tradycyjnie w pierwszy piątek miesiąca, w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, Pałac Górków, odbędzie się kolejne spotkanie w Towarzystwie. Tym razem na wykład zaprasza Katarzyna Gieszczyńska  - Nowacka. Autorka przedstawia trudności, na które natrafiła próbujac powiązać swojego przodka o nazwisku Garczynski ze znaną rodziną Garczyńskich, której jednym z przedstawicieli był Stefan Garczyński ( 1805 - 1833 ), poeta i przyjaciel Adama Mickiewicza. Zapraszamy !

 

6 listopada 2015 godz. 17.00 Prezentacja nowego numeru czasopisma "Gens". Zapraszamy !

 

W piątek 6 listopada o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, ul. Wodna 27, Pałac Górków, odbędzie się kolejne, comiesięczne spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa. Tym razem zapraszamy na autorską prezentację artykułów nowego numeru rocznika "Gens", po której będzie możliwość nabycia naszego czasopisma.

2 października 2015 godz. 17.00 ( piątek ) Stanisław Czernik - pisarz autentyczny. Zapraszamy !

 

W piątek 2 października 2015 roku o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej, w Pałacu Górków, odbędzie się nasze kolejne spotkanie i wykład otwarty. Tym razem zapraszamy na film o Stanisławie Czerniku, poecie, powieściopisarzu i eseiście, autorze m.in. szkiców o historii chłopów polskich i wydawcy antologii poezji chłopskiej. Po filmie zachęcamy do udziału w dyskusji.

 


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb