10 kwietnia 2015 "Nieznane związki z Wielkopolanami Stefana hr. Ciecierskiego

 

W piątek 10 kwietnia o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, Pałac Górków, odbyło się spotkanie w Towarzystwie i wykład Katarzyny Nowackiej "Nieznane związki z Wielkopolanami Stefana hr. Ciecierskiego". Stefan hr.Ciecierski (1821-1888) urodził się w Warszawie i był właścicielem rozleglych dóbr na Podlasiu. Miał jednak liczne kontakty z mieszkańcami Wielkopolski. Te niezwykle ciekawe powiązania rodzinne i towarzyskie stanowią interesujący przyczynek do historii dziewiętnastowiecznego Poznania, w tym także do dziejów Muzeum im. Mielżynskich.

 

6 marca 2015 Łukasz Garczewski " Herby rodów Irlandii ".

 

Szanowni Państwo, w piątek 6 marca o godz.17.00, w naszej stałej siedzibie, sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, odbył się wykład "Herby rodów Irlandii". Prelekcję wygłosił Łukasz Garczewski. Wykład ten jest kontynuacją naszego udziału w obchodach Dni św. Patryka, w których uczestniczymy od zeszłego roku. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i zapraszamy za miesiąc.

 

6 lutego 2015 "Heraldyka zakonu Św. Jana Jerozolimskiego" cz.II


W piątek 6 lutego w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego, ul. Wodna 27, odbyło się kolejne spotkanie w Towarzystwie. Tym razem kontynuowaliśmy serię wykładów dr. Tadeusza Wojciecha Langego o heraldyce zakonu kawalerów maltańskich - cz.II : heraldyka osobowa. Poniżej przedstawiamy zdjęcie kościoła św.Jana Jerozolimskiego w Poznaniu.

 

Szczęśliwego Nowego Roku !

 

Miłośnikom genealogii i heraldyki w nowym, 2015 roku, życzymy wszelkiej pomyślności. Członków Towarzystwa i osoby chcące przystąpić do naszego grona zapraszamy na walne zebranie sprawozdawczo - wyborcze, które odbędzie się w piątek 9 stycznia o godz. 17.00 w sali dydaktycznej Muzeum Archeologicznego przy ul. Wodnej 27. 

5 grudnia 2014 "Genealogia rodziny Heliodora Święcickiego"

 

Genealogia rodziny Heliodora Święcickiego - pierwszego rektora Uniwersytetu Poznańskiego, była tematem wykładu w piątek 5 grudnia o godz. 17.00 w naszej stałej siedzibie. Prelekcję przedstawił Tomasz Zakrzewski. 

 


Design by CMS-LAB
mod by lukaszb